Jak léčit inkontinenci? + Cviky

12. květen 2014     komentáře (0)  704 objevných slov

Inkontinence je onemocněním, které se týká spíše žen, objevuje se však také u mužů. Projevuje se v jakémkoliv věku v dospělosti, u mladých i starších lidí. Vyskytuje se až u poloviny žen. Je to nemoc, která se dá léčit, k léčbě přitom pomohou i jednoduché cviky, které můžete provádět doma.

Jak léčit inkontinenci? + CvikyJak léčit inkontinenci? + Cviky

Inkontinence je onemocněním, které se týká spíše žen, objevuje se však také u mužů. Projevuje se v jakémkoliv věku v dospělosti, u mladých i starších lidí. Vyskytuje se až u poloviny žen. Je to nemoc, která se dá léčit, k léčbě přitom pomohou i jednoduché cviky, které můžete provádět doma.

Co je inkontinence?

Inkontinence je nemoc, která je doprovázena nežádoucím a samovolným únikem moči. Může být způsobena mnoha faktory. Nejčastější příčinou jsou ochablé svaly v oblasti pánevního dna.

Inkontinence je často způsobena obezitou, ovšem stejně tak se objevuje také u žen těsně po porodu. V neposlední řadě se pak projevuje také v důsledku dědičných dispozic.

Pokud jde o stav, kdy únik moči způsoben stahy močového měchýře, hovoří se o takzvané urgentní inkontinenci.

V případě, že trpíte poruchou dolních cest močových, kdy nesprávně funguje stahy svaloviny močového měchýře, pak jde o reflexní inkontinenci.

Třetím typem je stresová inkontinence. Ta je naopak způsobena kvůli tomu, že nedochází ke stahování svalů močového měchýře, a to například v důsledku silného stresu, případně i třeba tím, že intenzivně zakašlete.

Posledním typem je paradoxní inkontinence. Ta se projevuje hlavně u lidí, kteří mají zvětšenou prostatu. Moč pak uniká v okamžiku, kdy je močový měchýř plný.

Jak léčit inkontinenci

Při léčbě inkontinence je určitě vhodné navštívit lékaře, který vám poradí, jak s nemocí bojovat. V každém případě je dobré vědět, že byste měli upravit svůj pitný režim. Platí to hlavně o inkontinenci urgentní a reflexní.

Trpíte-li pro změnu stresovou formou nemoci, pak pomáhají různé cviky. Pomocí nich postupně docílíte toho, že dojde ke zpevnění svalstva v oblasti pánevního dna.

V nejhorších případech je zapotřebí provést operativní zákrok, pomocí něhož dojde k zformování močového měchýře. Následně pak již nebude docházet k samovolnému úniku moči.

Při inkontinenci se dají používat také speciální absorpční vložky. Ty zajistí, že únik moči nebude viditelný. V konečném důsledku takovéto pomůcky pomohou ke zlepšení vaší psychiky. V případě, že máte přeci jen intenzivnější inkontinenční příznaky, únik moči je tudíž častý, je lepší rovnou zvolit plenkové kalhotky.

Cviky

Pokud trpíte inkontinencí, která je způsobena špatným fungováním svalstva v pánevní oblasti, pak rozhodně provádějte cviky, které pomohou k jeho posílení.

1. varianta

Lehněte si na bok a opřete se o předloktí. Následně stahujte břišní svalstvo k páteři. Přitom začněte pohybovat hýžděmi směrem nahoru a poté je v této poloze několik vteřin udržte. Poté boky pomalinku spusťte zpět na zem. Tento cvik opakujte asi desetkrát.

2. varianta

Klekněte si na kolena a skloňte trup. Čelem se dotkněte paží. Následně na několik vteřin napněte pánevní svalstvo. Cvik opakujte opět asi desetkrát.

3. varianta

Lehněte si na břicho a pokrčte levou nebo pravou nohu. Čelo opřete o ruce. Pánevní svalstvo vypněte na zhruba deset vteřin, pak jej uvolněte. Tento cvik opakujte 10x, pak pokrčte druhou nohu a celý postup opakujte.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak na bolavá záda? Cviky a další možnosti léčby

Jak na bolavá záda? Cviky a další možnosti léčby

Bolest zad patří k problémům, které se během života dříve či později dotknou drtivé většiny z nás. Může se jednat jen o chvilkový problém, který nemá nijak závažnou příčinu, ovšem bolest zad může být způsobena také onemocněním tělesných orgánů a dlouhodobější…

Syndrom karpálního tunelu: Jak léčit karpální tunel + video

Syndrom karpálního tunelu: Jak léčit karpální tunel + video

V posledních letech se poměrně často skloňuje onemocnění, které nese název syndrom karpálního tunelu. Jde o nemoc, jež se projevuje zejména u lidí, kteří často pracují s počítačem, respektive při své práci hodně používají zápěstí.


Jak léčit lupénku?

Jak léčit lupénku?

Lupénka je kožním onemocnění, kterým je postiženo významné procento populace. Jen v České republice se týká více než 200 tisíc obyvatel. Trpí jím zejména dospělí lidé. Onemocnění se dá rozdělit na několik druhů.

Jak léčit epilepsii? Příznaky onemocnění

Jak léčit epilepsii? Příznaky onemocnění

Epilepsie je závažným onemocněním, kterým trpí stále větší počet lidí. Projevuje se různě intenzivními záchvaty. Lze tuto nemoc léčit? A jaké jsou vlastně její příznaky?Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!