Jak léčit inkontinenci? + Cviky
12. květen 2014 Roman Beneš komentáře (0) 704 objevných slovInkontinence je onemocněním, které se týká spíše žen, objevuje se však také u mužů. Projevuje se v jakémkoliv věku v dospělosti, u mladých i starších lidí. Vyskytuje se až u poloviny žen. Je to nemoc, která se dá léčit, k léčbě přitom pomohou i jednoduché cviky, které můžete provádět doma.
Inkontinence je onemocněním, které se týká spíše žen, objevuje se však také u mužů. Projevuje se v jakémkoliv věku v dospělosti, u mladých i starších lidí. Vyskytuje se až u poloviny žen. Je to nemoc, která se dá léčit, k léčbě přitom pomohou i jednoduché cviky, které můžete provádět doma.
Co je inkontinence?
Inkontinence je nemoc, která je doprovázena nežádoucím a samovolným únikem moči. Může být způsobena mnoha faktory. Nejčastější příčinou jsou ochablé svaly v oblasti pánevního dna.
Inkontinence je často způsobena obezitou, ovšem stejně tak se objevuje také u žen těsně po porodu. V neposlední řadě se pak projevuje také v důsledku dědičných dispozic.
Pokud jde o stav, kdy únik moči způsoben stahy močového měchýře, hovoří se o takzvané urgentní inkontinenci.
V případě, že trpíte poruchou dolních cest močových, kdy nesprávně funguje stahy svaloviny močového měchýře, pak jde o reflexní inkontinenci.
Třetím typem je stresová inkontinence. Ta je naopak způsobena kvůli tomu, že nedochází ke stahování svalů močového měchýře, a to například v důsledku silného stresu, případně i třeba tím, že intenzivně zakašlete.
Posledním typem je paradoxní inkontinence. Ta se projevuje hlavně u lidí, kteří mají zvětšenou prostatu. Moč pak uniká v okamžiku, kdy je močový měchýř plný.
Jak léčit inkontinenci
Při léčbě inkontinence je určitě vhodné navštívit lékaře, který vám poradí, jak s nemocí bojovat. V každém případě je dobré vědět, že byste měli upravit svůj pitný režim. Platí to hlavně o inkontinenci urgentní a reflexní.
Trpíte-li pro změnu stresovou formou nemoci, pak pomáhají různé cviky. Pomocí nich postupně docílíte toho, že dojde ke zpevnění svalstva v oblasti pánevního dna.
V nejhorších případech je zapotřebí provést operativní zákrok, pomocí něhož dojde k zformování močového měchýře. Následně pak již nebude docházet k samovolnému úniku moči.
Při inkontinenci se dají používat také speciální absorpční vložky. Ty zajistí, že únik moči nebude viditelný. V konečném důsledku takovéto pomůcky pomohou ke zlepšení vaší psychiky. V případě, že máte přeci jen intenzivnější inkontinenční příznaky, únik moči je tudíž častý, je lepší rovnou zvolit plenkové kalhotky.
Cviky
Pokud trpíte inkontinencí, která je způsobena špatným fungováním svalstva v pánevní oblasti, pak rozhodně provádějte cviky, které pomohou k jeho posílení.
1. varianta
Lehněte si na bok a opřete se o předloktí. Následně stahujte břišní svalstvo k páteři. Přitom začněte pohybovat hýžděmi směrem nahoru a poté je v této poloze několik vteřin udržte. Poté boky pomalinku spusťte zpět na zem. Tento cvik opakujte asi desetkrát.
2. varianta
Klekněte si na kolena a skloňte trup. Čelem se dotkněte paží. Následně na několik vteřin napněte pánevní svalstvo. Cvik opakujte opět asi desetkrát.
3. varianta
Lehněte si na břicho a pokrčte levou nebo pravou nohu. Čelo opřete o ruce. Pánevní svalstvo vypněte na zhruba deset vteřin, pak jej uvolněte. Tento cvik opakujte 10x, pak pokrčte druhou nohu a celý postup opakujte.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!