Jak zabránit nadměrnému pocení?

22. září 2013     komentáře (0)  738 objevných slov

Pocení je u lidí zcela přirozeným jevem. Tělo tím reguluje svoji teplotu. Zejména v okamžiku, kdy se zvyšuje tělesná teplota, musí se organismus ochladit, což probíhá právě pocením. Pokud by tělo nevylučovalo pot, mohlo by snadno dojít k přehřátí organismu. Pocení však má svoje meze. Nikomu jistě není příjemné, když se potí příliš. Dotýká se to také jeho okolí. Pot totiž zrovna nevoní. Existují triky, jak zamezit nadměrnému pocení.

foto: wikipedia.orgfoto: wikipedia.org

Pocení je u lidí zcela přirozeným jevem. Tělo tím reguluje svoji teplotu. Zejména v okamžiku, kdy se zvyšuje tělesná teplota, musí se organismus ochladit, což probíhá právě pocením. Pokud by tělo nevylučovalo pot, mohlo by snadno dojít k přehřátí organismu.

Pocení však má svoje meze. Nikomu jistě není příjemné, když se potí příliš. Dotýká se to také jeho okolí. Pot totiž zrovna nevoní. Existují triky, jak zamezit nadměrnému pocení.

Postupy, jak účinně zabránit pocení

Změna jídelníčku

Nadměrné pocení je často vyvoláno špatnou životosprávou. K vyšší aktivitě potních žláz hodně napomáhá nadměrná konzumace alkoholu, pití černé kávy.

Lidé se také potí častěji ve chvíli, kdy konzumují velké množství kořeněných a slaných jídel. Proto je potřeba upravit svůj jídelníček tak, aby byl přísun těchto potravin omezen na zdravé množství.

Pravidelná hygiena

Zabránit pocení se pravidelnou koupelí nedá, nicméně člověk se díky ranní sprše vyhne tomu, že bude odérem z potu cítit během celého dne, kdy to pak může obtěžovat jeho kolegy v práci, spolucestující v hromadné dopravě, zkrátka celé jeho okolí.

Každé ráno, než se vydáte z domova, se proto důkladně osprchujte. Používejte také vhodné sprchové gely a mýdla.

Koupel v dubové kůře

Jednou z možností je koupel v dubové kůře. Ta proti nadměrnému pocení působí poměrně efektivně. Stejně dobře účinkuje také koupel v octanu hlinitém.

Odstranění potních žláz

Operativní odstranění potních žláz je krajní záležitostí, kterou lze doporučit snad jen v případě, že už nic jiného nepomáhá a problémy s nadměrným pocením jsou příliš velké.

Depilace a epilace

Depilací míst, kde máte zvětšený výskyt ochlupení, napomáhá nejen ke snížení pocení, ale také k tomu, že pot není tolik cítit navenek.

Nošení oblečení z přírodních materiálů

Oděvy z přírodních materiálů, zejména bavlny, jsou dobře prodyšné. Díky tomu se tělo náležitě vyvětrá a nedochází tak k jeho přehřívání. Tím je logicky snížena produkce potu.

Používání antiperspirantů a deodorantů

Kosmetické produkty sice nezabrání tvorbě potu, nicméně dokážou alespoň umně skrýt jeho charakteristický zápach. Je vhodné volit takové antiperspiranty, které mají dlouhou výdrž.

Použití doplňků stravy

V obchodech jsou dnes k mání doplňky stravy, které jsou přímo určeny k zabránění nadměrnému pocení.

Příkladem je třeba produkt Chlorella Japan, který díky svému složení podporuje kožní metabolismus a působí do jisté míry jako přírodní deodorant. Je vyvinut ve formě tablet, které užíváte pravidelně před jídlem.

Co je potřeba k zabránění nadměrného pocení

  • Pravidelná hygiena
  • Používání antiperspirantů a deodorantů
  • Koupele v dubové kůře či octanu hlinitém
  • Pravidelná depilace a epilace
  • Používání doplňků stravy
  • Vhodný jídelníček

Jaké budou náklady při zabránění nadměrného pocení?

Pokud vás obtěžuje přílišné pocení, asi nepostačí jen pravidelné koupele a sprchy.

V tomto případě je určitě vhodné zkusit nějaké speciální doplňky stravy, ať už se bude jednat o zmíněný produkt Chlorella Japan, který pořídíte v balení se 750 tabletami za cenu 405 Kč, nebo další přípravky proti pocení.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak zabránit šedivění vlasů: Proč vlasy šediví?

Jak zabránit šedivění vlasů: Proč vlasy šediví?

Každé z nás to dříve či později potká – na hlavě se začnou objevovat šedivé vlasy, nejprve jen výjimečné, s pokročilým věkem pak stále intenzivněji. Dá se šedivění vlasů zabránit a proč vlastně vlasy šediví?

Proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u žen?

Proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u žen?

Padání vlasů sice častěji postihuje muže, nicméně nevyhýbá se ani ženám. U nich však lze vypozorovat i jiné příčiny. V jednom z předchozích článků jsme si nastínili, proč padají vlasy mužům, v tomto článku se tedy zaměříme na tentýž problém u žen.


6 příčin proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u mužů?

6 příčin proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u mužů?

Padání vlasů je častěji problémem u mužů. Může být způsobeno mnoha faktory. K zabránění padání vlasů je důležitá prevence, pravidelné a správné mytí vlasů a další postupy.

Jak zabránit tvorbě pupínků a podráždění po holení?

Jak zabránit tvorbě pupínků a podráždění po holení?

Holení je pro většinu mužů prakticky denní povinností. Mnozí z vás jej však doslova nesnášejí. Také se vám stává, že vám po holení vyraší pupínky a pokožka je nějakou dobu podrážděná a zarudlá? Pak se buď špatně holíte, nebo nepoužíváte kvalitní přípravky po h…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!