Jak správně čistit pleť?

5. prosinec 2013     komentáře (0)  1040 objevných slov

Pravidelné čištění pleti je velmi důležité. Špatně ošetřovaná pokožka totiž rychleji stárne, ztrácí svůj přirozený vzhled a půvab. Zejména ženy si na péči o pleť musejí dávat pozor, neboť používají různá líčidla a make-upy. Pokud by je nesmývaly důkladně, pokožka by brzy byla plna nečistot a toxických látek, což by se dříve či později projevilo na její kvalitě.

Jak správně čistit pleť?Jak správně čistit pleť?

Pravidelné čištění pleti je velmi důležité. Špatně ošetřovaná pokožka totiž rychleji stárne, ztrácí svůj přirozený vzhled a půvab. Zejména ženy si na péči o pleť musejí dávat pozor, neboť používají různá líčidla a make-upy. Pokud by je nesmývaly důkladně, pokožka by brzy byla plna nečistot a toxických látek, což by se dříve či později projevilo na její kvalitě.

Postup péče o pleť

Pokud se líčíte, pak je nutné dbát na zásadu, že vždy před ulehnutím do postele je zapotřebí pleť důkladně omýt a zbavit ji veškerého líčení.

Čištění pleti by tak mělo probíhat minimálně dvakrát denně – vždy ráno a večer. Zatímco ráno čištěním zbavujete pleť nečistot a toxinů, které se během noci z pleti vylučovaly, večer ji pak očišťujete od make-upu a nečistot, které se na ni během dne usadily.

Čištění pleti

Pro důkladné vyčištění pleti ve večerních hodinách, tedy před tím, než jdete spát, byste ideálně měla udělat tyto nezbytné kroky:

1. Tvář si omyjte pod teplou vodou. Teplá voda zbaví pleť největších nečistot, které se na ni během dne usadily.

2. Dokud je pokožka vlhká, naneste na ni čistící mléko, případně jiný obdobný přípravek, který je k tomu určený. Nanášení provádějte vždy krouživými pohyby, přitom postupujte od brady postupně k horní části tváře. Nevynechejte přitom ani místa kolem uší a nosu.

3. Jakmile je čistící mléko naneseno, vyčkejte několik desítek vteřin a poté pleť opět omyjte teplou vodou.

4. Po opětovném umytí na pleť naneste hydratační krém.

5. V případě důkladnějšího čištění pleti je možné použít speciální pleťovou masku, kterou nanášíte stejným způsobem jako běžné čistící mléko. Masku však nechte působit déle, zhruba kolem čtvrt hodiny. Poté ji opět smyjte horkou vodou.

Další tipy na udržení svěží pleti

Kromě základní péče a čištění pleti výše uvedeným postupem existují i další tipy, jak docílit toho, aby vaše pokožka byla stále svěží, přirozeně napnutá a vydržela co nejdéle bez vrásek. Zde jsou některé z nich:

1. Nepoužívejte agresivní přípravky

Ne všechny kosmetické přípravky jsou vhodné pro každý typ pleti. Proto si důkladně vybírejte krémy a další přípravky podle typu vaší pokožky. Vyhněte se zejména agresivním produktům, které obsahují hodně alkoholu. Ty totiž přispívají k nadměrnému vysoušení pokožky.

2. Způsob nanášení přípravků

Krémy a další kosmetické přípravky nanášejte jemně. Nikdy příliš netlačte, vaší pleti by tlak rozhodně neprospěl. Pokožka by pak byla podrážděná.

3. Odlíčení

Před odličováním pokožku vždy navlhčete, odličování pak půjde snadněji. K odlíčení pak používejte vatové tampony. Ty vyměňte, jakmile jsou znečištěny od líčidla či od nečistot, které se na nich usadily při čištění pleti.

4. Nezapomeňte na rty

Při odličování byste neměla zapomenout ani na rty. I na nich se totiž během dne usadí mnoho nečistot. Pokud byste na ně zapomněla, mohlo by dojít k jejich popraskání, časem by se pak v okolí rtů začaly objevovat vrásky.

5. Čistěte také krk

Při čištění pleti nevynechejte také oblast krku. Právě na něm se začínají vrásky tvořit nejdříve. Jedině důkladná a pravidelná péče o pokožku zajistí, že na krku nebudete mít vrásky již v relativně mladém věku.

Co je potřeba

  • Vatové tamponky
  • Odličovací krémy
  • Čistící kosmetické přípravky
  • Teplá voda
  • Pleťová maska
  • Hydratační krém

Jak dlouho to potrvá?

Čištění pleti vám zabere maximálně pár minut. Ranní péče o pokožku je rychlejší.

Večer, pokud budete na pleť nanášet masku, je potřeba počítat s tím, že ji na pokožce necháte zhruba patnáct minut působit. Na čas ale nehleďte, jde především o vaši krásu a zdravou pleť, která si trochu času a péče navíc rozhodně zaslouží.

Jaké budou náklady?

Pleťová kosmetika se dnes prodává v mnoha variantách a také cenových relacích. Pleťový hydratační krém lze například pořídit kolem 800 Kč.

Na trhu sice naleznete i levnější přípravky, ale vždy je lepší vsadit na kvalitu a vybrat spíše značkové produkty. Důležité je samozřejmě i jejich složení.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak se správně a zdravě saunovat?

Jak se správně a zdravě saunovat?

Pobyt v sauně, ať už domácí či veřejné, patří k tomu nejlepšímu, co můžete udělat pro své zdraví. Pravidelné saunování přispívá ke zvýšení imunity, otužilosti a má i další blahodárné účinky. Je však zapotřebí jej provádět správně, jinak se míjí účinkem a …

Návod, jak odstranit jizvy po akné

Návod, jak odstranit jizvy po akné

Akné je většinou záležitostí teenagerů, nicméně i v pozdějším věku se objevuje zhruba u desetiny populace. Jedná se o pupínky, které se tvoří především na obličeji.


Jak odstranit zubní kámen a zubní plak: Čištění a léčba

Jak odstranit zubní kámen a zubní plak: Čištění a léčba

Zubní kámen poznáte podle toho, že jsou zuby v blízkosti dásní zažloutlé, v horším případě dokonce zabarvené až do hněda.

Řebříček obecný: Léčivé účinky + recepty

Řebříček obecný: Léčivé účinky + recepty

Řebříček obecný je bylinkou, s níž se v našich končinách můžete setkat zcela běžně. Jde o rostlinu, která je pro své pozitivní účinky pro lidský organismus využívána v přírodním lékařství již odnepaměti. Na co konkrétně ale řebříček pomáhá, jak se dá využít…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!