Jak odstranit hučení v uchu a pískání v uších?

30. září 2013     komentáře (0)  964 objevných slov

Hučení a pískání v uších zná snad každý z nás. Jde o stav, který může být zapříčiněn mnoha faktory. Někdy odezní velmi rychle. Někteří lidé tímto problémem ale trpí poměrně často, což je obvykle způsobeno vážnějšími poruchami.

Jak odstranit hučení v uchu a pískání v uších?Jak odstranit hučení v uchu a pískání v uších?

Hučení a pískání v uších zná snad každý z nás. Jde o stav, který může být zapříčiněn mnoha faktory. Někdy odezní velmi rychle. Někteří lidé tímto problémem ale trpí poměrně často, což je obvykle způsobeno vážnějšími poruchami.

Příčiny

Pokud vás trápí hučení, šumění nebo pískání v uších, lze hledat příčiny buďto v okolním prostředí, nebo také ve špatné životosprávě a celkovém stavu organismu. Mezi hlavní příčiny častého pískání v uších se řadí především tyto:

Silný hluk

Každý, kdo rád navštěvuje rockové koncerty, diskotéky, případně pracuje v hlučném prostoru, může pociťovat hučení a pískání v uchu.

Zapříčiní jej jednat silný jednorázový hluk (třeba od dělbuchu apod.), nebo také intenzivní hluk dlouhodobějšího charakteru (pracovní stroje, poslouchání hlasité hudby na koncertě či v přehrávači apod.)

Stres

I stres se může negativně projevit na vnímání zvukových signálů. Pokud jste ve stresovém vypětí, tělo reaguje daleko citlivěji.

Únava

K hučení v uších přispívá také nedostatek spánku. Obvykle je porucha vyvolána v kombinaci nedostatečného spánku a únavy s dalšími faktory, zejména hlukem či stresem.

Vysoký krevní tlak

Pokud máte zvýšený krevní tlak, může to vést k mnoha poruchám v organismu. Jednou z nich je právě časté pískání v uších, kdy dochází k poškození krevního zásobení v uchu. Hukot v uších je ale nezřídka kdy vyvolán také naopak příliš nízkým krevním tlakem.

Cukrovka

I při cukrovce jsou cévy v uchu hůře prokrvovány, průvodním jevem pak může být hukot v uších.

Infekce ucha

Pokud máte zánět středního ucha či silnou rýmu, může být průvodním jevem právě šumění a pískání v uších.

Věk

Zhoršeným sluchem trpí hlavně lidé po čtyřicítce. Kromě nedoslýchavosti se u nich projevuje právě častější pocit, že jim v uchu píská a hučí. Tyto jevy jsou jednoduše zapříčiněny stárnutím sluchového ústrojí.

Nedostatek vitamínů

Za hučením a pískáním v uchu mnohdy stojí také nedostatečný přísun vitamínů, zejména vitamínu B12, který ovlivňuje krvetvorbu a nervový systém. Jeho nedostatek se projevuje i mnoha dalšími symptomy.

Rakovina

Pokud má člověk rakovinu mozku, případně trpí třeba rakovinou míchy, má mnoho zdravotních komplikací. Jednou z nich, tou zřejmě nejmenší, je právě šumění v uších.

Postupy, jak se zbavit pískání v uchu

Jak se zbavit pískání v uších? Vyřešení problému tkví ve zjištění jeho příčiny. Pokud vám píská v uších a jste v místnosti či prostoru, kde hraje hlasitá hudba, je třeba ji ihned ztlumit, nebo případně z takovéhoto místa odejít.

Lékaři specialisté doporučují používat ochranná sluchátka a pomůcky na uši. To se týká hlavně situace, kdy se hlučnému prostředí nelze vyhnout, a to například v zaměstnání, kde pracujete v přítomnosti hlučných přístrojů.

V případě vysoké či krevního tlaku je potřeba navštívit lékaře. Ten předepíše léky, jež pomohou krevní tlak regulovat. Návštěva ušního lékaře je zcela nezbytná i v případě, že se v uchu vyskytne zánět, případně je pískání v uších vyvoláno jinou nemocí či chorobou.

Důležitý je také přísun vitamínů. Zmíněný vitamín B12, jehož nedostatek může stát za nepříjemným pískotem v uších, je obsažen v mléčných výrobcích, vejcích atd.

Co je potřeba

  • Vyhnout se hlučnému prostředí
  • Ochranné pomůcky na uši
  • Léky na snížení krevního tlaku
  • Léčba zánětu
  • Přísun vitamínů (hlavně vitamínu B12)

Jak dlouho to potrvá?

Pískání v uších je obvykle otázkou několika minut, odezní poté, co se zbavíte příčiny jeho vzniku. Pokud přetrvává dlouhodobě, je problém potřeba řešit v konzultaci s doktory specialisty.

Jaké budou náklady?

K „vyléčení“ prostého pískání v uších zpravidla není potřeba žádných zvláštních léků a přípravků. Vždy je ale potřeba správně identifikovat příčinu problému a na základě identifikace pak dále postupovat.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1.57 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak odstranit kožní znaménka?

Jak odstranit kožní znaménka?

Každý z nás má na těle mateřská znaménka. Jedná se o pigmentové skvrny, která jsou zcela běžná. Jen určitá část z nich se časem vyvine ve zhoubný kožní nádor – melanom. Odstranění znaménka, ať už z estetické či zdravotního důvodu, je možné provést několika způs…

Jak na kuří oko? Jak vypadá a čím jej odstranit?

Jak na kuří oko? Jak vypadá a čím jej odstranit?

Pro zrohovatělou pokožku na nohách, která vznikají především vlivem nošení špatné obuvi, se vžil pojem kuří oko. Kuří oka se objevují především na kloubech prstů, hlavně u palce a malíčku, které jsou v obuvi namáhány nejvíce.


Návod, jak odstranit jizvy po akné

Návod, jak odstranit jizvy po akné

Akné je většinou záležitostí teenagerů, nicméně i v pozdějším věku se objevuje zhruba u desetiny populace. Jedná se o pupínky, které se tvoří především na obličeji.

4 tipy, jak účinně odstranit pálení žáhy

4 tipy, jak účinně odstranit pálení žáhy

Pálení žáhy trápí spoustu z nás. Kdo tento problém nikdy neměl, může se označit za šťastného člověka. Co to vlastně pálení žáhy je, jak se projevuje a jakým způsobem se tohoto problému můžete efektivně zbavit? To je předmětem dnešního článku.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!