Jak léčí hlíva ústřičná? Na posílení imunity i běžné nemoci
14. červenec 2015 Roman Beneš komentáře (0) 562 objevných slovK léčbě různých méně závažných onemocnění i jako preventivní doplněk stravy běžně slouží celá řada rostlin. Jednou ze stále oblíbenějších je hlíva ústřičná.
K léčbě různých méně závažných onemocnění i jako preventivní doplněk stravy běžně slouží celá řada rostlin. Jednou ze stále oblíbenějších je hlíva ústřičná.
Co je hlíva ústřičná?
Hlívu ústřičnou zná každá z vás jako houbu, která vyrůstá na kmenech stromů, především těch listnatých. Dnes už se ale běžně pěstuje i uměle v domácích podmínkách a také průmyslově, neboť jsou již dobře známé její pozitivní účinky na lidský organismus.
Jedná se o dřevokaznou houbu s typickým kloboučkem ve tvaru bochíčku. Kloboučky rostou na houbě trsovitě.
Proč využívat hlívu ústřičnou?
Hlíva obsahuje mnoho významných látek. Především se jedná o glukany, dále pak bílkoviny, mastné kyseliny, vitamíny B, C a K, draslík, železo a fosfor. Všechny tyto látky jsou pro lidský organismus nezbytné.
Účinky hlívy
Hlíva ústřičná, respektive látky v ní obsažené, působí preventivně proti rakovině, infarktu, mozkové příhodě i dalším onemocněním.
Působí podpůrně při těchto nemocech:
- Astma
- Oslabená imunita
- Nemoci dýchacích cest
- Vysoká hladina cholesterolu
- Nemoci tepen
- Vysoká hladina cukru v krvi
Je samozřejmě nutné si uvědomit, že její užívání je pouze podpůrné, samo o sobě nemůže vyléčit žádnou chorobu, obzvláště ty závažnější. Nikdy proto při příznacích výše uvedených nemocí nezapomeňte navštívit lékaře.
Jak využít hlívu ústřičnou v praxi?
Hlíva ústřičná se užívá v syrovém i sušeném stavu. V případě, že máte čerstvou houbu, můžete ji využít k přípravě polévek, omáček či jako zajímavou přílohu. Použijte její kloboučky. Výborné jsou z nich i houbové řízky.
Ve chvíli, kdy nemáte čerstvé houby, můžete si koupit drcenou sušenou hlívu v obchodech. Ta se dá rovněž využít do polévek a omáček. Navíc se z ní dá udělat i čaj. Na jeho přípravu použijte asi 5 gramů drcené hlívy, kterou zalijte horkou vodou a nechte chvilku vylouhovat.
Výtažky z hlívy ústřičné lze najít i v mnoha moderních přípravcích a doplňcích stravy. Stačí se v obchodě podívat na obal na jejich složení.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!