Jak léčí hlíva ústřičná? Na posílení imunity i běžné nemoci

14. červenec 2015     komentáře (0)  562 objevných slov

K léčbě různých méně závažných onemocnění i jako preventivní doplněk stravy běžně slouží celá řada rostlin. Jednou ze stále oblíbenějších je hlíva ústřičná.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

K léčbě různých méně závažných onemocnění i jako preventivní doplněk stravy běžně slouží celá řada rostlin. Jednou ze stále oblíbenějších je hlíva ústřičná.

Co je hlíva ústřičná?

Hlívu ústřičnou zná každá z vás jako houbu, která vyrůstá na kmenech stromů, především těch listnatých. Dnes už se ale běžně pěstuje i uměle v domácích podmínkách a také průmyslově, neboť jsou již dobře známé její pozitivní účinky na lidský organismus.

Jedná se o dřevokaznou houbu s typickým kloboučkem ve tvaru bochíčku. Kloboučky rostou na houbě trsovitě.

Proč využívat hlívu ústřičnou?

Hlíva obsahuje mnoho významných látek. Především se jedná o glukany, dále pak bílkoviny, mastné kyseliny, vitamíny B, C a K, draslík, železo a fosfor. Všechny tyto látky jsou pro lidský organismus nezbytné.

Účinky hlívy

Hlíva ústřičná, respektive látky v ní obsažené, působí preventivně proti rakovině, infarktu, mozkové příhodě i dalším onemocněním.

Působí podpůrně při těchto nemocech:

  • Astma
  • Oslabená imunita
  • Nemoci dýchacích cest
  • Vysoká hladina cholesterolu
  • Nemoci tepen
  • Vysoká hladina cukru v krvi

Je samozřejmě nutné si uvědomit, že její užívání je pouze podpůrné, samo o sobě nemůže vyléčit žádnou chorobu, obzvláště ty závažnější. Nikdy proto při příznacích výše uvedených nemocí nezapomeňte navštívit lékaře.

Jak využít hlívu ústřičnou v praxi?

Hlíva ústřičná se užívá v syrovém i sušeném stavu. V případě, že máte čerstvou houbu, můžete ji využít k přípravě polévek, omáček či jako zajímavou přílohu. Použijte její kloboučky. Výborné jsou z nich i houbové řízky.

Ve chvíli, kdy nemáte čerstvé houby, můžete si koupit drcenou sušenou hlívu v obchodech. Ta se dá rovněž využít do polévek a omáček. Navíc se z ní dá udělat i čaj. Na jeho přípravu použijte asi 5 gramů drcené hlívy, kterou zalijte horkou vodou a nechte chvilku vylouhovat.

Výtažky z hlívy ústřičné lze najít i v mnoha moderních přípravcích a doplňcích stravy. Stačí se v obchodě podívat na obal na jejich složení.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak se léčí preeklampsie v těhotenství: Příznaky a postup léčby

Jak se léčí preeklampsie v těhotenství: Příznaky a postup léčby

Ani ženám v těhotenství se nevyhýbají závažná onemocnění. Více než 5% budoucích maminek se potýká s nemocí zvanou preeklampsie. Jaké jsou její příznaky a jakým způsobem se léčí? Odpovědi naleznete v tomto článku.

Med jako lék pomáhá na spoustu nemocí

Med jako lék pomáhá na spoustu nemocí

Med jako přírodní používaly pro léčby mnoha nemocí už naše babičky. I v dnešní době plné farmaceutických přípravků je vhodné jej zařadit do jídelníčku, pokud trpíte bolestmi a různými onemocněními.


Slinivka břišní: Příznaky nemoci a léčba

Slinivka břišní: Příznaky nemoci a léčba

Slinivka břišní je poměrně malým orgánem, který však hraje významnou roli při trávení potravy. Napomáhá stravu přeměňovat a využívat z ní všechny potřebné látky, které jsou pro fungování lidského organismu nezbytné.

Cibule a léčivé účinky: Lék na kašel i další nemoci

Cibule a léčivé účinky: Lék na kašel i další nemoci

Cibule je zeleninou, která se využívá nejen k přípravě jídel, dají se z ní vytvořit i domácí recepty na nejrůznější nemoci a obtíže. Jde o rostlinku, která je v domácím léčitelství používána již odnepaměti. Už naše babičky dobře věděly, jak pozitivní účinky na …Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!