Babské rady na zalehlé uši
26. prosinec 2015 Roman Beneš komentáře (0) 529 objevných slovV jednom z minulých článků jste se mohli dozvědět, jaké jsou příčiny zalehlých uší a jak se dá tento poměrně častý jev léčit, a to laicky i odborně. Na zalehlé uši však znaly recepty už naše babičky. Jaké jsou ty nejvíce osvědčené?
V jednom z minulých článků jste se mohli dozvědět, jaké jsou příčiny zalehlých uší a jak se dá tento poměrně častý jev léčit, a to laicky i odborně. Na zalehlé uši však znaly recepty už naše babičky. Jaké jsou ty nejvíce osvědčené?
Zívání
Pokud vás zalehnutí ucha postihne náhle například v důsledku rychlé změny tlaku (při jízdě autobusem apod.), je nejrychlejším a zpravidla i nejúčinnějším řešením obyčejné zívnutí. Tlak v uchu by se jím měl vyrovnat a vy byste tak měli po chvilce slyšet opět zcela normálně. Pokud jedno zívnutí nestačí, několikrát jej zopakujte.
Zacpání nosu
Další osvědčenou babskou radou, která funguje na stejném principu jako zívnutí, je ucpání si nosu. V okamžiku, kdy cítíte tlak v uších a v důsledku toho hůře slyšíte, zacpěte si na pár chvil nosní dírky a zároveň se jimi jakoby snažte vyfukovat. Vznikne tak tlak, který by měl vyrovnat tlak v uších.
Žvýkání
K vyrovnání tlaku v uších přispívá také obyčejné žvýkání žvýkačky, případně cucání bonbonů apod. Slouží zároveň i jako prevence proti zvýšenému tlaku v uších. Pokud na zalehlé ucho trpíte při jízdách dopravními prostředky či v letadle, je dobré po cestě žvýkat či mlsat bonbony.
Obklad z heřmánku
Při déletrvajícím zalehnutí uší, kdy už nepomáhají výše uvedené metody, je na čase vyzkoušet něco jiného. Jednou z babských rad je kupříkladu použití obkladu z heřmánku, který předtím povaříte v mléce. Do „vývaru“ namočíte čistý kapesník a položíte jej na zalehlé ucho po dobu několika desítek minut, než zchladne.
Pakliže vám ani jedna z těchto metod nepomáhá, případně vás zalehlé ucho trápí intenzivně a delší dobu, nezbývá nic jiného, než se vydat k lékaři specialistovi. Problém totiž může být podstatně závažnější, může být spojen třeba se zánětem středního ucha. K doktorovi však není zapotřebí chodit pokaždé, když se vám v uchu trochu změní tlak, stačí vyzkoušet výše uvedené babské rady a nejspíše se vám během krátké doby uleví.
Hodnocení
2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 16x
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!