10 tipů, jak na nízký tlak?
2. listopad 2013 Roman Beneš komentáře (0) 644 objevných slovNízký krevní tlak je způsobován tím, že se nedostatečně prokrvuje a okysličuje mozek. Lidé, kteří trpí nízkým tlakem, nejsou přímo ohroženi na životě, nicméně mohou se potýkat s různými potížemi, zejména se projevujícímu závratěmi při rychlých pohybech. Za nízký krevní tlak je považován ten, kdy hodnoty udávají méně než 110/70 mm Hg.
Nízký krevní tlak je způsobován tím, že se nedostatečně prokrvuje a okysličuje mozek. Lidé, kteří trpí nízkým tlakem, nejsou přímo ohroženi na životě, nicméně mohou se potýkat s různými potížemi, zejména se projevujícímu závratěmi při rychlých pohybech. Za nízký krevní tlak je považován ten, kdy hodnoty udávají méně než 110/70 mm Hg.
Co je příčinou hypotenze
Nízký krevní tlak, tedy hypotenze, často souvisí se špatným životním stylem. Trpí jím zejména lidé, kteří mají nízkou tělesnou hmotnost, častěji se také projevuje u žen než u mužů.
K hypotenzi dochází tím, že srdce není schopno do tepen pumpovat tak velké množství krve. Případně tento problém způsobuje také špatný regulace krve v cévách. Vlivem toho se pak člověk cítí malátně, má pocit chladu, je unavený.
Zvýšení tlaku
Pokud máte příliš nízký tlak, mohou pomoci jednoduché triky, kterým rychle zvednete jeho hodnotu. Pomáhá zejména toto:
1. Sklenička vína
Vypití sklenky alkoholu přispěje ke krátkodobému zvýšení krevního tlaku, je ale potřeba mít na paměti, že s alkoholem se to nesmí přehánět. Pokud jste malátní v důsledku nízkého tlaku, dopřejte si sklenku dobrého vína, rázem se vám udělá lépe.
2. Pití kávy
Ke zvýšení krevního tlaku si dejte šálek silnější kávy. Zde je ovšem nutné říci, že káva, podobně jako alkohol, tělo odvodňuje, takže spolu s ní pijte také čistou vodu.
3. Černý čaj
Má podobné účinky jako káva či malé množství alkoholu. Na rozdíl od nich je však mnohem zdravější.
4. Správný pitný režim
K udržení vhodného krevního tlaku je potřeba dodržovat stálý a pravidelný pitný režim. Každý z nás by měl během dne vypít minimálně 2,5 litru vody, a to v průběhu celého dne, nikoliv naráz například večer, než jdete spát.
5. Přísun bílkovin
Lidem s nízkým tlakem rozhodně neuškodí strava bohatá na bílkoviny. Nebojte se konzumovat vejce, sýry a další potraviny, které bílkoviny obsahují.
6. Solená jídla
Při nízkém tlaku se doporučuje hodně solit. Je to přesný opak v situaci, kdy trpíte vysokým tlakem, to se naopak solení nedoporučuje.
7. Přísun vitamínů
Pro správný chod organismu je vždy důležitý dostatečný přísun vitamínů. V případě nízkého krevního tlaku zvyšte konzumaci ovoce, které obsahuje hodně vitamínů, zejména vitamínu C. Jeho dávky můžete zvýšit také pomocí tablet.
8. Poklidné vstávání
Při nízkém krevním tlaku rozhodně nevstávejte nijak rychle. Lehce by se vám mohla zatočit hlava. Pokud máte pocit na omdlení, lehněte si na zem a dejte nohy nahoru. Tím docílíte lepšího a rychlejšího proudění krve do mozku.
9. Přísun čerstvého vzduchu
Při potížích, které doprovází nízký tlak, si zajistěte dostatečný přísun čerstvého vzduchu. Kyslík rozhodně pomůže.
10. Sprcha
Ve sprše na sebe střídavě nechte působit teplou a studenou vodu. Organismus se tak probere.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!