Jak na citlivé zuby: domácí léčba

4. červen 2014     komentáře (0)  669 objevných slov

Zvýšená citlivost je jedním z častých problémů, které se týkají zubů. Zatímco zubní kazy jsou už poměrně závažnou záležitostí, kterou sami bez pomoci lékaře nevyřešíte, problém s citlivými zuby se dá do jisté míry řešit i svépomocí.

Jak na citlivé zuby: domácí léčbaJak na citlivé zuby: domácí léčba

Zvýšená citlivost je jedním z častých problémů, které se týkají zubů. Zatímco zubní kazy jsou už poměrně závažnou záležitostí, kterou sami bez pomoci lékaře nevyřešíte, problém s citlivými zuby se dá do jisté míry řešit i svépomocí.

Co jsou citlivé zuby?

Ve chvíli, kdy máte citlivé zuby, poznáte to jejich méně či více ostrou a náhlou bolestí. Je to způsoben tím, že dojde k odhalení vrstvy zubů u kořene či dásní. Zuby pak nejsou přirozeně chráněny.

Kdy se citlivost zubů projevuje?

Zvýšená citlivost zubů, jež přechází až v bolestivé stavy, se může projevit z několika příčin.

Nesprávné čištění zubů

První a nutno říci, že i nejčastější příčinou je nesprávné čištění zubů. Používáte-li například příliš tvrdý zubní kartáček, případně při čištění na zuby příliš tlačíte, dochází k oslabování zubní skloviny a odhalení zubního cementu, což právě způsobí zvýšenou citlivost.

Nemoc dásní

Při nemoci dásní dochází k jejich uvolnění a stažení od zubu, který je tak nechráněn a reaguje na různé podněty daleko citlivěji.

Trápí vás jiné problémy se zuby? Přečtěte si následující rady:

Podněty, které způsobují bolest

Mezi hlavní podněty, na základě nichž poznáte, že máte zvýšenou citlivost zubů, kterou je potřeba nějak řešit, patří zejména pití horkých či naopak chlazených nápojů. Někdy se bolest projevuje také v okamžiku, kdy zkonzumujete sladké jídlo, případně ostré a pálivé pokrmy.

Citlivost zubů vyvolávají:

  • Horké nápoje
  • Chlazené nápoje
  • Zmrzlina
  • Kyselé potraviny
  • Neopatrné čištění zubů

Jak léčit citlivé zuby?

Pokud zjistíte problém se zvýšenou citlivostí zubů, je určitě vhodné se poradit s vaším lékařem. Kromě toho je ale nezbytné upravit návyky v případě ústní hygieny. Používejte měkčí kartáček na zuby, dentální nitě. Kromě toho si nastudujte, jak správně čistit zuby. V obchodech se dají pořídit také speciální zubní pasty, které jsou určeny ke snížení citlivosti zubů.

V neposlední řadě omezte pití příliš horkých či naopak studených nápojů. Zjistěte si, jaké podněty u vás citlivost zubů a jejich bolest způsobují a vyvarujte se jich.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Babské rady jak na přírodní domácí bělení zubů

Babské rady jak na přírodní domácí bělení zubů

V důsledku konzumace některých potravin a také špatné ústní hygieny mají mnozí z nás problém s tím, že jim žloutnou zuby. Kdo nemá čistý a bílý chrup, ten se musí při každém úsměvu potýkat s ostychem a obavou, zda-li si tohoto neduhu nevšimne jeho okolí. Přitom stačí …

Jak léčit hemoroidy? 5 tipů na domácí léčbu

Jak léčit hemoroidy? 5 tipů na domácí léčbu

Velké množství lidí ve věku nad 30 let trpí hemeroidy. Jedná se o zvětšené křečové žíly v oblasti konečníku. Buď se vyskytují u jeho vchodu nebo přímo v něm. Pokud nejsou hemoroidy nijak velké, člověku život neznepříjemní. Hodně zvětšené křečové žíly v této ob…


Jak udělat domácí sirup proti kašli: 4 nejoblíbenější recepty

Jak udělat domácí sirup proti kašli: 4 nejoblíbenější recepty

V podzimních měsících se mnozí z nás tradičně potýkají s nepříjemným kašlem. Na jeho odstranění pomáhají nejen nejrůznější léky z lékáren, ale také domácí recepty. V tomto článku se dozvíte, jak si jednoduše a rychle udělat sirupy proti kašli, které jsou velmi úč…

Jak pomáhá léčba světlem?

Jak pomáhá léčba světlem?

Stejně jako se neobejdeme bez vzduchu, vody a jídla, tak náš organismus nemůže fungovat bez světla, což ostatně platí pro prakticky všechny živé organismy na Zemi. V dnešní uspěchané době si však mnozí z nás denního světla příliš neužívají, protože jsou neustále zavře…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!