Co na močové cesty: Kanadské brusinky proti infekci a zánětu

28. říjen 2013     komentáře (1)  835 objevných slov

Zánět a infekce močových cest je problémem, který trápí především ženy. Je to dáno kvůli tomu, že ženy mají z fyziologického hlediska blíže u sebe močovou trubici a konečník. Tím pádem dochází také ke snadnějšímu přenosu bakterií mezi nimi.

Co na močové cesty: Kanadské brusinky proti infekci a zánětuCo na močové cesty: Kanadské brusinky proti infekci a zánětu

Zánět a infekce močových cest je problémem, který trápí především ženy. Je to dáno kvůli tomu, že ženy mají z fyziologického hlediska blíže u sebe močovou trubici a konečník. Tím pádem dochází také ke snadnějšímu přenosu bakterií mezi nimi.

Záněty a infekce močových cest přitom vyvolává bakterie Escherichia coli. Tato jinak prospěšná bakterie se dostává ze střev do močových trubic, kde způsobuje neplechu. Na zánět močových cest pomáhají krom jiného kanadské brusinky.

Jaké jsou příznaky zánětu

Pokud se bakterie dostanou do močových cest, vznikne zde infekce či zánět, může to pocítit dotyčná osoba hned v několika směrech.

Nejčastěji se zánět projeví bolestí v podbřišku. Nemusí být nijak intenzivní, zato neustává. Průvodním jevem zánětu močových cest je také potřeba častějšího močení, než na jaké jste zvyklí. Moč navíc může mít jiné zabarvení, skoro až do červena. To je způsobeno tím, že se zvyšuje obsah krve v moči v důsledku podráždění sliznici močových cest.

Někdy je problém s močí takový, že sice musíte chodit na toaletu častěji, nicméně močení je bolestivé a není tak intenzivní.

Pokud je zánět močových cest vážnějšího a dlouhodobějšího charakteru, projevuje se i dalšími příznaky. Například se jedná o zvýšení tělesné teploty. Ženy ( ale i muži, kterých se sice tento problém týká méně častěji, nicméně vyloučen rozhodně není) mohou pociťovat také třasy těla. V určitých případech se infekce projeví i bolestmi zad a páteře.

Jak léčit zánět močových cest

Návštěva lékaře

Pokud na sobě poznáte některý z výše uvedených příznaků, je vždy potřeba navštívit odborného lékaře, který provede potřebná vyšetření, zejména analýzu vzorku vaší moči.

Právě díky ní zjistí, zda jsou v moči přítomny bakterie, které tento problém způsobují. Řešení problému pak tkví v předepsání vhodných medikamentů v podobě antibiotik, která užíváte přibližně po dobu 5 dní.

Dostatečný přísun tekutin

V rámci léčby zánětu močových cest je potřeba mít dostatečný přísun tekutin, ideálně ve formě čaje v kombinaci s čistou vodou. Kromě toho byste měli být během léčby v klidu, rozhodně se doporučuje vyhnout se jakékoliv větší fyzické námaze.

Kanadské brusinky

Kanadské brusinky obsahují vysoké množství antioxidantů, které zabraňují výskytu a šíření bakterií v močových cestách. Díky užívání kanadských brusinek, a to zejména ve formě tablet, jsou již přítomné bakterie rychleji odplavovány z těla a léčba je tak efektivnější.

Kanadské brusinky jsou v boji s infekcí a zánětem močových cest osvědčený „lékem“. Kromě tablet je lze pořídit také ve formě nápojů. Vždy je potřeba je kombinovat s odbornou léčbou. Mohou však pomáhat také jako prevence.

Co je potřeba

  • Návštěva lékaře (rozbor moči, předepsání antibiotik)
  • Užívání kanadských brusinek (ve formě tablet či nápojů, lze užívat také sušené brusinky)
  • Zvýšený pitný režim
  • Minimum fyzické námahy

Jak dlouho to potrvá?

Léčba infekce močových cest je otázkou několika dní. Pokud vám lékař předepíše antibiotika, léčba potrvá zhruba týden.

Jaké budou náklady?

Jako doplněk k léčbě zánětu močových cest používejte kanadské brusinky. Ty lze pořídit ve formě kapslí. Balení o 50 ks vyjde na cca 300 - 400 Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (1)

Reklama

Čtěte také...

Jak a kdy provádět očkování proti tetanu?

Jak a kdy provádět očkování proti tetanu?

V poslední době se vedou hojné diskuze na téma, zda má být očkování povinné, nebo to nechat zcela na vůli rodičů. Ať už patříte do skupiny příznivců povinného očkování, nebo jste spíše zastánci druhé varianty, měli byste vědět, že jedním z důležitých očkování, …

Jak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukou

Jak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukou

Zarostlé nehty jsou problémem, který trápí hlavně lidi v mladším věku. Objevuje se zejména u prstů na nohou, méně často se pak zarostlé nehty objevují také na rukou. Jak vyřešit potíže se zarostlým nehtem a jaká jsou možná preventivní opatření?


Jak odstranit kaz v zubu? Příznaky zubního kazu a prevence proti jeho vzniku

Jak odstranit kaz v zubu? Příznaky zubního kazu a prevence proti jeho vzniku

Kaz v zubu je problémem, který během života postihne snad každého z nás. Příčinou jeho vzniku může být nedostatečná a nekvalitní ústní hygiena, špatné stravovací návyky, genetické dispozice, ale také například i malá produkce slin.

Effective Star Basic: Účinný přípravek proti zápachu z úst

Effective Star Basic: Účinný přípravek proti zápachu z úst

Zápach z úst jistě občas trápí každého z vás. Může být způsoben mnoha faktory, od požití některých druhů jídel až po zdravotní problémy. Obtěžuje nejen vás samotné, ale zejména lidi ve vašem okolí. V případě, že se chcete tomuto problému vyhnout, doporučuji vyzkou…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Michala

pátek, 6. prosinec 2013
14:34

Děkuji za velmi zajímavý článek. O účincích brusinek na záněty močových cest vím dlouho, ale přiznám se, že o kanadských brusinkách jsem se tu dočetla poprvé. Já sama trpím chronickými záněty, takže vítám každou novinku, která by mi mohla pomoci se jich nadobro zbavit. Brusinky pomáhají určitě nejvíce, když je člověk „zobe“ samotné, já je ale odjakživa nesnáším, takže si kupuji různé přípravky, které obsahují extrakt z brusinek. Teď mi v lékárně prodali na prevenci uroval, tak uvidíme jestli to návratům zánětů zabrání. Uroval jsem už dřív brala, ale jenom jako akutní záchranu, když už jsem zánět měla, nikoli jako prevenci.


Napsal: Michala [Odpovědět]