Jak se zbavit alergie na sluníčko? + Prevence

3. duben 2014     komentáře (0)  635 objevných slov

Během jarních měsíců nabírá sluníčko na intenzitě. To vás láká vyjít si na procházku a slunit se. Pobyt na slunci je však v tomto období poměrně nebezpečný, organismus není zvyklý na sluneční záření, pokožka je mnohem citlivější.

Jak se zbavit alergie na sluníčko? + PrevenceJak se zbavit alergie na sluníčko? + Prevence

Během jarních měsíců nabírá sluníčko na intenzitě. To vás láká vyjít si na procházku a slunit se. Pobyt na slunci je však v tomto období poměrně nebezpečný, organismus není zvyklý na sluneční záření, pokožka je mnohem citlivější.

Povětšinou ani nepoužíváte ochranné krémy, neboť se domníváte, že vám jarní sluníčko nemůže ublížit. Opak je ale pravdou. U některých z vás mohou sluneční paprsky způsobit alergii. Nejedná se přitom o klasickou kopřivku. Proto je důležitá především kvalitní prevence.

Prevence

Chcete se vyhnout nepříjemné alergické reakci na sluníčko? Pak dodržujte základní preventivní zásady.

Na jarním sluníčku nepobývejte příliš dlouho. Sluneční paprsky i v tomto období dokážou být velmi ostré, pokožka mnohem rychleji rudne, neboť na to ještě není připravena.

I na jaře dodržujte stejné zásady jako během léta. To znamená především nosit pokrývku hlavy, používat krémy s ochranným faktorem. Vyhýbejte se také pobytu na sluníčko okolo pravého poledne.

Za dobrou prevenci lze považovat také užívání přípravků, které obsahují beta karoten a vitamín E.

Typy alergií a postup léčby

Alergie na sluníčko se může projevovat několika způsoby, poznáte je podle typických příznaků.

Pupínky na rukou

Alergie se u některých z vás může vyskytnout v podobě drobných pupínků, které se tvoří na rukou. Na první pohled vypadají skoro jako akné. Jsou přímo vyvolány reakcí na sluneční záření.

V případě, že se u vás tato alergická reakce projeví, je dobré především zvýšit přísun tekutin. Rovněž několik dnů nevystavujte své tělo přímému slunečnímu záření, raději i za teplého počasí používejte trička s dlouhými rukávy. Jinak není nezbytně nutné navštívit lékaře, ovšem je vždy lepší se poradit s odborníky, zda za pupínky nestojí nějaký vážnější důvod.

Zčervenání kůže

Dalším příznakem alergie na sluníčko jsou typické červené fleky, které se ve vážnějších případech postupně mění až na drobné puchýře. Tento stav je vyvolán delším pobytem na sluníčku. Projevuje se nejen v jarních, ale zejména letních měsících.

V tomto případě je už vhodné nasadit antihistaminika, která zakoupíte v každé lékárně. Pomohou pak také studené obklady na postižená místa a pobyt ve stínu.

Svědení a fleky v podpaždí

Alergie na sluníčko se může projevit také v podobě fleků, které se začnou objevovat v oblasti podpaždí. Doprovází je také více či méně intenzivní svědění. Tyto projevy jsou typické zejména při pobytu na jarním sluníčku.

Pro ustoupení alergické reakce je opět doporučováno použít antihistaminika. Kromě toho použijte také zklidňující krémy a gely, které sníží svědivost postižených míst a postupně ustoupí i zarudnutí kůže.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak se zbavit roupů? Prevence a léčba infekce roupy

Jak se zbavit roupů? Prevence a léčba infekce roupy

Už vám někdo řekl, že máte roupy? Obvykle se tento pojem používá ve chvíli, kdy lenošíte a nevíte, co dělat. Ze zdravotního hlediska jde však o infekční onemocnění. Roup dětský je parazitem, který se vyskytuje ve střevech, tenkém i tlustém. Jak už z názvu vyplývá, jde p…

5 tipů, jak se zbavit trémy

5 tipů, jak se zbavit trémy

Snad každý z nás to zná. Ve chvíli, kdy jde na pracovní pohovor, má zkoušku ve škole, případně nějakou jiné důležité setkání, přichází na něj tréma. Někdo je vyloženým trémistou, což se pak ve výsledku hodně projevuje, jiní z nás trému pociťují jen výjimečně a …


7 tipů, jak se zbavit vší?

7 tipů, jak se zbavit vší?

Veš dětská je drobným hmyzem, který se živí krví. Usidluje se výhradně ve vlasech na hlavě. Ačkoliv by se z názvu mohlo zdát, že jde pouze o záležitost, která se týká malých dětí, opak je pravdou, může napadnout také dospělého člověka. Zbavit se vší není nic jednoduc…

Jak léčit jarní alergii? + Prevence

Jak léčit jarní alergii? + Prevence

S příchodem jara mnozí z vás řeší zdravotní problémy v podobě alergií. Trpí jimi velká část populace, hovoří se o zhruba 10 – 15 procentech. Způsobují je především pyly rostlin, které v tomto období začínají kvést. Ke zmírnění příznaků se dá kromě léků využí…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!