Jak odstranit zápach z podpaží?

25. leden 2016     komentáře (0)  859 objevných slov

Snad každému z nás vadí, když se ocitne v blízkosti osoby, která zapáchá. Zápach přitom nejčastěji přichází z podpaží, kde se tvoří nejvíce potu. Co ale dělat, pokud problém se zapáchajícím podpažím trápí právě vás a nechcete už nadále obtěžovat své okolí a cítit se trapně pokaždé, když se k někomu přiblížíte? V dnešním článku vám přináším několik tipů a rad.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Snad každému z nás vadí, když se ocitne v blízkosti osoby, která zapáchá. Zápach přitom nejčastěji přichází z podpaží, kde se tvoří nejvíce potu. Co ale dělat, pokud problém se zapáchajícím podpažím trápí právě vás a nechcete už nadále obtěžovat své okolí a cítit se trapně pokaždé, když se k někomu přiblížíte? V dnešním článku vám přináším několik tipů a rad.

Proč podpaží zapáchá?

Zapáchající podpaží je vyvoláno hromaděním potu. Spolu s tím zde se na daném místě těla přemnožují bakterie, které za zápachem stojí. Problém se týká prakticky každého z nás. Někteří jím však trpí mnohem více. Důvodů může být celá řada.

Postup odstranění zápachu podpaží

V první řadě je dobré si povědět, že problém se dá řešit prakticky okamžitě. Zároveň se jej ale nezbavíte nadobro, je třeba počítat s pravidelnou péčí o své tělo a také změnit životní styl.

Možnosti odstranění zápachu podpaží se dají rozdělit na okamžité a dlouhodobé.

Okamžitá pomoc

Pokud vás zápach trápí akutně, například v zaměstnání v důsledku zvýšeného stresu či fyzického vypětí, dá se udělat několik rychlých kroků:

  • Použití deodorantu

Jde o nejčastější způsob, jak zabránit tomu, aby vaše okolí muselo trpět zápach, který vychází z vašeho podpaží.

Je ale třeba si uvědomit, že ani ty nejkvalitnější deodoranty a antiperspiranty nezpůsobí snížení tvorby potu a množení bakterií na pokožce, pouze je překryjí. Pokud se přeci jen rozhodnete pro tuto variantu, je dobré ji zkombinovat s dalšími.

  • Sprcha

Je-li to možné, dejte si důkladnou sprchu. Použijte kvalitní sprchový gel či mýdlo. Nakonec se řádně osušte tak, aby podpaží nezůstalo po sprchování vlhké.

  • Změna oblečení

Pot a zápach se rychle nasáknou do svrchních oděvů. Pokud tak trpíte zvýšenou potivostí v oblasti podpaží, mějte po ruce náhradní tričko či košili a během dne si ji vyměňte.

Dlouhodobá pomoc

Zbavit se nadměrnému pocení v podpaží může být poměrně dlouhodobou záležitostí. Pokud tímto problémem trpíte, indikuje to nezdravý životní styl, špatné stravovací návyky a v neposlední řadě také jiné zdravotní obtíže.

  • Úprava stravy

Za přílišnou tvorbou potu, který je ideální pro množení bakterií způsobujících onen nepříjemný zápach, často stojí nezdravý jídelníček. V rámci jeho úpravy byste se měli vyvarovat silně aromatických potravin, jako jsou česnek, cibule a různé druhy koření – chilli apod. K odstranění zápachu může přispět také snížení konzumace červeného masa a ryb.

  • Pitný režim

Tvorbu potu a jeho zápach zásadním způsobem ovlivňuje rovněž pitný režim. Vyhýbejte se konzumaci většího množství alkoholu, naopak pijte čistou, neslazenou vodu. Doporučené množství je pro dospělého člověka minimálně 2 – 3 litry denně.

  • Změna životního stylu

Není tajemstvím, že zápach z podpaží daleko více trápí silné kuřáky. Proto zvažte, zda s tímto zlozvykem není na čase zcela skoncovat. Stejně tak ale k odstranění problému přispěje i pravidelná hygiena. Sprchujte se denně ráno i večer. Ti z vás, kteří mají tu možnost, si pak mohou dát lehkou sprchu klidně i během dne. A hlavně po sportu či jiné větší fyzické aktivitě.

Výraznou pomocí je také úprava zevnějšku tím, že si jednoduše budete pravidelně holit podpaží. právě na chloupcích totiž ulpívá většina potu. Ten po zaschnutí vytváří onen nepříjemný odér.

Zápach z podpaží trápí hlavně lidi, kteří trpí nadváhou a obezitou. Rozhodně tak stojí za zamyšlení, zda nezkusit nějakou dietu. V tomto směru bych rozhodně doporučil poradit se se specialisty lékaři a dietology, kteří vám stanovují přesný harmonogram diety tak, aby vaše tělo i během ní mělo dostatečný přísun energie.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

15 tipů, jak odstranit zápach z úst a co zaručeně pomůže?

15 tipů, jak odstranit zápach z úst a co zaručeně pomůže?

Zápach z úst je nepříjemný zejména pro lidi z vašeho okolí. Může být přitom způsoben mnoha faktory. Každý z nás by měl dbát na hygienu tak, aby tomuto problému předešel. I ve chvíli, kdy si však poctivě a pravidelně čistíte zuby, zápach z úst přesto může být cítit.

Jak léčit zápach nohou?

Jak léčit zápach nohou?

Zapáchající nohy trápí zejména v letním období spoustu z vás. Pokud se potýkáte s tímto problémem, je vhodné se zápachem nohou něco dělat. V opačném případě se budete v přítomnosti dalších lidí cítit značně nepříjemně. V dnešním článku se dozvíte, jak se zapách…


4 tipy, jak účinně odstranit pálení žáhy

4 tipy, jak účinně odstranit pálení žáhy

Pálení žáhy trápí spoustu z nás. Kdo tento problém nikdy neměl, může se označit za šťastného člověka. Co to vlastně pálení žáhy je, jak se projevuje a jakým způsobem se tohoto problému můžete efektivně zbavit? To je předmětem dnešního článku.

Jak odstranit kožní znaménka?

Jak odstranit kožní znaménka?

Každý z nás má na těle mateřská znaménka. Jedná se o pigmentové skvrny, která jsou zcela běžná. Jen určitá část z nich se časem vyvine ve zhoubný kožní nádor – melanom. Odstranění znaménka, ať už z estetické či zdravotního důvodu, je možné provést několika způs…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!