Jak léčit zápach nohou?

19. červen 2015     komentáře (0)  649 objevných slov

Zapáchající nohy trápí zejména v letním období spoustu z vás. Pokud se potýkáte s tímto problémem, je vhodné se zápachem nohou něco dělat. V opačném případě se budete v přítomnosti dalších lidí cítit značně nepříjemně. V dnešním článku se dozvíte, jak se zapáchajícími chodidly bojovat.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Zapáchající nohy trápí zejména v letním období spoustu z vás. Pokud se potýkáte s tímto problémem, je vhodné se zápachem nohou něco dělat. V opačném případě se budete v přítomnosti dalších lidí cítit značně nepříjemně. V dnešním článku se dozvíte, jak se zapáchajícími chodidly bojovat.

Proč nohy zapáchají?

Kůže obsahuje krom jiného potní žlázy, které nechybí ani na nohách a chodidlech. Pocení je zcela přirozeným jevem. Tělo se díky tomu zbavuje škodlivin a zároveň jím reguluje tělesnou teplotu. Je však hlavní příčinou toho, že vám nohy mohou nepříjemně zapáchat.

Kromě pocení přispívá k zápachu nedostatečná hygiena. Je logické, že člověk, který se pravidelně denně nevěnuje mytí těla, může být více „cítit“ nežli ostatní lidé.

Další příčinou je nošení nevhodné obuvi. Zejména v letních měsících, kdy venku panují vyšší teploty, není vhodné nosit neprodyšnou obuv, skrz niž se neodvádí vlhkost.

V neposlední řadě stojí za zápachem nohou také špatný jídelníček a nevyvážená strava. Pokud do těla dostáváte velké množství škodlivých látek, tělo s jejich odstraňováním bojuje právě i zvýšeným pocením. Pot je navíc „aromatičtější“.

Postupy léčby

Léčba zápachu nohou nemusí být vedena na odborné bázi. V podstatě s tímto problémem můžete bojovat tím, že změníte své návyky.

Noste prodyšnou obuv

V období, kdy venku panují vysoké teploty, používejte lehkou prodyšnou obuv, která je schopna odvádět vlhkost a pot. Nebojte se nosit sandále a pantofle.

Častěji střídejte obuv

Problém se zápachem nohou může vyřešit častější střídání obuvi. Musíte si uvědomit, že se pot v botě udržuje, obuv pak sama o sobě nelibě zapáchá. Po celodenním nošení je dobré boty nechat řádně vyvětrat a raději si příští den vzít jiné boty, sandále či pantofle.

Měňte si ponožky

Pot z chodidel se vsakuje do ponožek. Pokud vás tedy trápí přílišný zápach nohou, zkuste si i několikrát za den vzít nové, čisté ponožky. Roli hraje i jejich kvalita. Vždy je lepší používat ponožky z přírodních materiálů (bavlny) nežli z umělých tkanin. Bavlněné ponožky dokážou pot lépe absorbovat, navíc přispívají k lepšímu větrání chodidel.

Pravidelné koupele chodidel

Nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit zápachu nohou, je jejich časté a důkladné mytí. Kromě běžné hygieny je vhodné vyzkoušet různé druhy speciálních koupelí. Zápach odstraní kupříkladu koupel, kdy do horké vody přidáte trochu práškového kamence. Chodidla pak ve vodě necháte namočené zhruba po dobu 30 minut, následně je ještě opláchnete. Postup opakujte asi 3 – 4 dny za sebou.

Používejte hydratační krém

Po omytí nohy ošetřete kvalitním hydratačním krémem, který citlivě promastí pokožku a zároveň zmírní intenzitu pocení chodidel.

Vyzkoušejte zásyp

V lékárnách jsou k dostání speciální zásypy na chodidla, které zmírňují zápach. Používají se na sucho, a to jednou až dvakrát denně.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukou

Jak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukou

Zarostlé nehty jsou problémem, který trápí hlavně lidi v mladším věku. Objevuje se zejména u prstů na nohou, méně často se pak zarostlé nehty objevují také na rukou. Jak vyřešit potíže se zarostlým nehtem a jaká jsou možná preventivní opatření?

Jak léčit otoky nohou? Babské rady a bylinky na otoky

Jak léčit otoky nohou? Babské rady a bylinky na otoky

Otoky nohou řeší zpravidla starší lidé, ale také ti z vás, kteří trpí nadváhou a obezitou. Příčin jejich vzniku je však mnohem více. V dnešním článku si povíme, jak se toto onemocnění léčí a jaké lze na zmírnění příznaků použít bylinky.


Jak odstranit zápach z podpaží?

Jak odstranit zápach z podpaží?

Snad každému z nás vadí, když se ocitne v blízkosti osoby, která zapáchá. Zápach přitom nejčastěji přichází z podpaží, kde se tvoří nejvíce potu. Co ale dělat, pokud problém se zapáchajícím podpažím trápí právě vás a nechcete už nadále obtěžovat své okolí a cí…

15 tipů, jak odstranit zápach z úst a co zaručeně pomůže?

15 tipů, jak odstranit zápach z úst a co zaručeně pomůže?

Zápach z úst je nepříjemný zejména pro lidi z vašeho okolí. Může být přitom způsoben mnoha faktory. Každý z nás by měl dbát na hygienu tak, aby tomuto problému předešel. I ve chvíli, kdy si však poctivě a pravidelně čistíte zuby, zápach z úst přesto může být cítit.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!