Jak léčit atopický ekzém?

20. srpen 2013     komentáře (0)  579 objevných slov

Atopický ekzém patří mezi kožní onemocnění, která postihují hlavně děti. Zhruba u dvaceti procent lidí, u nichž se vyskytne, se však objevuje až v dospělosti. Z tohoto pohledu se rozlišují tři formy atopického ekzému- kojenecká, dětská a dospělá. Zatímco u kojenců se ekzém objevuje hlavně na tvářičkách, u dětí a dospělých se častěji přesouvá do oblastí v okolí loktů a kolen.

foto.wikipedia.orgfoto.wikipedia.org

Atopický ekzém patří mezi kožní onemocnění, která postihují hlavně děti. Zhruba u dvaceti procent lidí, u nichž se vyskytne, se však objevuje až v dospělosti. Z tohoto pohledu se rozlišují tři formy atopického ekzému- kojenecká, dětská a dospělá.

Zatímco u kojenců se ekzém objevuje hlavně na tvářičkách, u dětí a dospělých se častěji přesouvá do oblastí v okolí loktů a kolen.

Atopický ekzém se projevuje podrážděnou pokožkou, která svědí a rudne, je navíc hodně vysušená.

Postup léčby

Pokud se u vás projeví příznaky atopického ekzému, rozhodně zajděte k lékaři specialistovi, tedy k dermatologovi. Ten vám předepíše vhodná léčiva.

Pro léčbu atopického ekzému se používají takzvaná antihistaminika. Pomocí nich se zmírní následky ekzému, pokožka nebude tak svědit a červenat. Pro léčbu se využívají také kortikosteroidy. I jejich užití je pouze na lékařský předpis.

Přírodní léčba

Vy sami pečujte o pokožku. Existuje celá řada přírodních produktů, určených přímo na atopický exzém. Důkladně a pravidelně ji promazávejte, ideálně i několikrát denně tak, aby kůže nebyla suchá. Roztírejte ji na poškozená místa a jemně vmasírujte.

Prevence

Atopický ekzém je bohužel zpravidla otázkou dědičnosti, takže se jeho výskytu nedá jen tak předejít. Přesto lze najít několik možností, jak riziko jeho výskytu minimalizovat.

Především by člověk, který má náběh na ekzém, neměl přicházet do styku s různými látkami a přípravky, které mohou podráždit kůži.

Typicky se jedná o přípravky na mytí nádobí apod. dobrou prevencí je také pravidelná péče o pokožku. Je třeba ji pravidelně mazat krémy tak, aby nebyla vysušená.

Rovněž je doporučováno umývat se pouze pod vlažnou vodou, nikoliv zcela horkou nebo naopak příliš studenou.

Co je potřeba k léčbě atopického ekzému

  • Návštěva lékaře- předepíše potřebné léky
  • Používání krémů na promazání pokožky

Jak dlouho léčba potrvá

Léčba atopického ekzému je dlouhodobou záležitostí. Spíše se dá mluvit o tom, že trvalou. Používáním léků se dají výrazně zmírnit jeho projevy.

Jaké budou náklady na léčbu?

Vštšina léků je na předpis. Náklady jsou tudíž odvislé od toho, zda vám léky hradí pojišťovna, nebo si na ně musíte doplácet či je dokonce celé hradit.

Existuje však celá řada doplňků stravy a přírodních produktů, jejichž cena se pohybuje v rozmezí od 100 do 500 Kč.

Krémy na pokožku pro běžné denní využívání se dají pořídit v cenových relacích od 100Kč výše. Doporučuji však zvolit co nejkvalitnější produkty.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Atopický ekzém u dětí

Atopický ekzém u dětí

Atopický ekzém, chronické, silně svědivé zánětlivé onemocnění kůže, které je dané přemrštěnou reakcí lidského organismu na určitou látku. Atopický ekzém je součástí tzv. atopického syndromu, kdy je často spojen s výskytem dalších alergických projevů, jako je astma, …

Jak léčit lupénku?

Jak léčit lupénku?

Lupénka je kožním onemocnění, kterým je postiženo významné procento populace. Jen v České republice se týká více než 200 tisíc obyvatel. Trpí jím zejména dospělí lidé. Onemocnění se dá rozdělit na několik druhů.


Jak léčit inkontinenci? + Cviky

Jak léčit inkontinenci? + Cviky

Inkontinence je onemocněním, které se týká spíše žen, objevuje se však také u mužů. Projevuje se v jakémkoliv věku v dospělosti, u mladých i starších lidí. Vyskytuje se až u poloviny žen. Je to nemoc, která se dá léčit, k léčbě přitom pomohou i jednoduché cviky, které …

Jak léčit epilepsii? Příznaky onemocnění

Jak léčit epilepsii? Příznaky onemocnění

Epilepsie je závažným onemocněním, kterým trpí stále větší počet lidí. Projevuje se různě intenzivními záchvaty. Lze tuto nemoc léčit? A jaké jsou vlastně její příznaky?Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!