Jak udělat sirup ze zázvoru a křenu: Na co pomáhá?

20. únor 2016     komentáře (0)  664 objevných slov

V rámci zdravotního životního stylu se dá do jídelníčku zařadit také sirup ze zázvoru a křenu. Zejména ženy jej ocení, při pravidelné konzumaci totiž může výrazně přispět ke snížení přítomnosti tuků v těle.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

V rámci zdravotního životního stylu se dá do jídelníčku zařadit také sirup ze zázvoru a křenu. Zejména ženy jej ocení, při pravidelné konzumaci totiž může výrazně přispět ke snížení přítomnosti tuků v těle.

Proč konzumovat sirup ze zázvoru a křenu?

Hlavní důvod už jsem nastínil. Zázvor v kombinaci s křenem a dalšími surovinami funguje jako prostředek ke zrychlení metabolismu člověka. Rychlejší metabolismus pak znamená, že tělo lépe spaluje tuky, které se díky tomu neukládají v organismu, zároveň dochází ke spalování již přítomného tuku.

Nemyslete si ale, že zhubnete pouhou konzumací tohoto sirupu, nejde o zázračný „lék“. K tomu, aby docházelo ke spalování nadbytečných tuků, je zapotřebí se hýbat. Proto do svého denního režimu zařaďte cvičení. Sirup pak doporučuji použít vždy krátce před cvičením.

Postup přípravy sirupu

Ze zázvoru odkrojte přibližně 2 cm a rozmixujte je v mixéru společně s asi 120g křenu.

Poté do již rozmixované hladké směsi přidejte šťávu ze 4 středně velkých citronů, dále po 3 lžících medu a skořice. Vše opět důkladně promíchejte tak, aby směs měla hutnou konzistenci. V případě, že je příliš řídká, stačí přidat ještě trochu medu.

Vytvořený sirup nezkonzumujete celý hned, vystačí vám na několik týdnů. Denně totiž stačí jen jedna lžička, a to krátce před tím, než se pustíte do cvičení, případně hned po ránu po probuzení, aby se metabolismus řádně nastartoval. Pokud je o dobu, po kterou je vhodné sirup používat, měl by se po jedné, maximálně 2 lžičkách denně konzumovat cca 3 týdny. Po stejnou dobu jej pak z jídelníčku vyřaďte.

Sirup skladujte ideálně ve skleněné nádobě, na suchém a chladném místě.

Co je potřeba

  • 2cm zázvoru
  • 120g křenu
  • 4 citrony
  • 3 lžíce medu
  • 3 lžíce skořice
  • Sklenička
  • Mixér

Jak dlouho potrvá příprava?

Příprava zázvorového sirupu s křenem je velmi jednoduchá, zabere vám 5 – 10 minut času.

Jaké budou náklady?

V obchodech se dnes dá zázvorový sirup s citronem koupit již hotový, jedna lahvička vás ale vyjde maximálně na polovinu, spíše mnohem méně.

V domácích podmínkách vás příprava stejného množství bude stát zlomek této ceny. 1 kus čerstvého zázvoru koupíte přibližně za 50 Kč, vystačí přitom na přípravu několika sirupů dle výše uvedeného receptu. 120 gramů křenu vyjde v přepočtu asi na 8 - 9 Kč ( 1kg 70 Kč). Zbylé položky jsou řádově v jednotkách korun.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak udělat domácí sirup proti kašli: 4 nejoblíbenější recepty

Jak udělat domácí sirup proti kašli: 4 nejoblíbenější recepty

V podzimních měsících se mnozí z nás tradičně potýkají s nepříjemným kašlem. Na jeho odstranění pomáhají nejen nejrůznější léky z lékáren, ale také domácí recepty. V tomto článku se dozvíte, jak si jednoduše a rychle udělat sirupy proti kašli, které jsou velmi úč…

Co pomáhá na žlučníkový záchvat? Příčiny a prevence

Problémy se žlučníkem má během svého života značné procento populace. Tento orgán, který se nachází v těsné blízkosti jater, přispívá k trávení potravy. Právě špatné stravovací návyky přitom mohou zapříčinit stav, který se nazývá žlučníkový záchvat. Jaké jsou…


15 triků, jak na ucpaný nos

15 triků, jak na ucpaný nos

Ucpaný nos vás může potrápit i ve chvíli, kdy zrovna nejste nachlazeni, nemáte rýmu. Dýchací cesty se ucpou a samotné dýchání skrz nos je pak problematické. Pokud zrovna nechcete hned běhat do lékárny pro přípravek, máte spoustu možností, jak nosní dírky uvolnit tak, abyste …

Jak léčit závratě pomocí bylinek?

Jak léčit závratě pomocí bylinek?

Závratě jsou stavy, kdy se vám motá hlava, ztrácíte pevnou půdu pod nohama. Jejich příčina může tkvít ve špatné životosprávě, stejně tak jsou ale mnohdy průvodním jevem vážnějšího onemocnění. V případě, že trpíte závratěmi, pomohou kromě léčiv také bylinky, res…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!