verze pro tisk

Pomerančová kůže: 11 tipů, jak odstranit celulitidu na stehnech

3. září 2013

Celulitida na stehnech trápí zejména ženy, přičemž nejčastěji se vyskytuje v oblasti stehen. Jde o zvětšené tukové buňky, které vytvářejí na kůži dolíčky. Celulitida je způsobována mnoha faktory, od dědičných dispozic až po nesprávný pitný režim či sedavý způsob života.

Reklama
Pomerančová kůže: 11 tipů, jak odstranit celulitidu na stehnechPomerančová kůže: 11 tipů, jak odstranit celulitidu na stehnech

Způsoby odstranění celulitidy

K rychlému odstranění celulitidy je vhodné navštívit kosmetický salon, existují i další možnosti. Zde je výčet nějvýznamnějších z nich:

1. Radiofrekvence - pokožka je zahřáta na vysokou teplotu a dochází k jejímu vypnutí.

2. Liposukce pomocí ultrazvuku - ultrazvuk ničí tukové buňky, které způsobují vznik celulitidy.

3. Lymfodrenáž - masáž, při níž jsou z těla odstraňovány toxiny.

4. Karboxyterapie - do kožních buněk je vháněn oxid uhličitý, který způsobí lepší prokrvení.

5. Používání pilulek - některé firmy vyrábějí pilulky, které mohou pomoci při potížích s celulitidou. O jejich účinnosti se však vedou diskuze.

6. Pravidelné cvičení - dostatek pohybu je jednou z možností, jak se vůbec vyvarovat vzniku celulitidy. Například aerobik však pomáhá posilovat svaly a také lépe prokrvovat pokožku, čímž dochází k odstranění tukových buněk.

7. Diety - dieta proti celulitidě je možností, která se ale v praxi příliš neosvědčuje. Tím, že ztratíte pár kil na hmotnosti, ale můžete snížit riziko vzniku celulitidy. Lidé, kteří trpí tímto onemocněním kůže, jsou dosti často také obézní, takže obojí jde ruku v ruce.

8. Krémy proti celulitidě - jsou k dostání v lékárnách i na internetu. Tyto přírodní krémy jsou velice účinné a jejich cena se pohybuje od 500 - 800 Kč.

9. Pravidelné masáže - masáže končetin pomáhají zmenšit riziko vzniku celulitidy

10. Plavání - souvisí s pohybem. Plavání je při léčbě celulitidy vřele doporučováno

11. Sauna - pomáhá odstraňovat tuky z těla

Nejlepším způsobem je samozřejmě kombinace více postupů, hodně pohybu, zdravé stravování a používat doplňky stravy.

Prevence

Prevence je důležitá k tomu, abyste minimalizovali riziko vzniku celulitidy. Důležitá je vyvážená strava, dostatečný přísun vitamínů. Je také potřeba pravidelně se hýbat, cvičit, zkrátka být v pohybu.

Co je potřeba k odstranění celulitidy

  • Návštěva kosmetického salonu
  • Zdravá strava
  • Cvičení
  • Dietní programy

Jak dlouho odstranění celulitidy potrvá?

Doba odstranění se počítá spíše na týdny a měsíce, záleží na zvoleném postupu.

Jaké budou náklady?

Odstranění celulitidy je dražší, pokud navštívíte specialisty nebo kosmetický salon. Například taková liposukce vás může vyjít od 5.000 do 20.000Kč. Doplňky stravy se pak pohybují v rozmezí 500 - 1000 Kč.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Willis

sobota, 22. červenec 2017
04:40

I think this is one of the most significant info for me.
And i am happy reading your article. However want to remark on some common issues, The website style is wonderful, the articles is
truly great : D. Just right job, cheers


posted by: Willis [Odpovědět]

Čtěte také...

Jak ošetřit odřeniny a drobná poranění kůže?

Jak ošetřit odřeniny a drobná poranění kůže?

Děti mají o prázdninách spoustu volného času, a tak mají čas dělat různé vylomeniny. Rázem pak stoupá pravděpodobnost, že přijdou k nějakému drobnému poranění kůže. Typicky se jedná hlavně o odřeniny. Ty si samozřejmě mohou způsobit i dospělí. Ošetření kůže patří mezi základní znalosti, které by měl…

15 tipů, jak odstranit zápach z úst a co zaručeně pomůže?

15 tipů, jak odstranit zápach z úst a co zaručeně pomůže?

Zápach z úst je nepříjemný zejména pro lidi z vašeho okolí. Může být přitom způsoben mnoha faktory. Každý z nás by měl dbát na hygienu tak, aby tomuto problému předešel. I ve chvíli, kdy si však poctivě a pravidelně čistíte zuby, zápach z úst přesto může být cítit.


22 tipů, jak odstranit únavu a ospalost během dne

22 tipů, jak odstranit únavu a ospalost během dne

Cítíte se během dne unavení a ospalí? Rozhodně nejste sami, komu se tyto stavy přihodí. Únava během dne je typická hlavně v jarním a podzimním období, přepadnout vás však může prakticky kdykoliv. je to často zapříčiněno špatnou životosprávou, ale i mnoha dalšími faktory.

10 tipů, jak odstranit toxiny z těla a detoxikace organismu

10 tipů, jak odstranit toxiny z těla a detoxikace organismu

Detoxikace organismu má pro vaše zdraví velký význam. Pokud se tělo zbaví škodlivých látek, dojde k jeho pročištění a opětovnému nastartování, zvládne pak větší zátěž.